Image default
Aktualności/Wydarzenia Park Krajobrazowy Lasy Janowskie Turystyka

Geocaching w Lasach Janowskich. Są pierwsi znalazcy kompletu ukrytych skrzynek!

Sieć skrzynek geocachingowych ukrytych w Parku Krajobrazowym Lasy Janowskie ma swoich pierwszych znalazców!
Ponad 130 skrytek czeka na Państwa w Lasach Janowskich. Tworzą one tzw. geościeżkę prowadząc w najciekawsze miejsca pod względem turystycznym. Łączą odkrywanie ciekawych miejsc z dreszczykiem emocji przy poszukiwaniu skrytki. Wystarczy zalogować się do darmowego serwisu www.opencaching.pl i postępować zgodnie z instrukcją zabawy. Jest to rewelacyjna forma łączenia turystyki z grą terenową.

Niedawno dwoje pierwszych „keszerów”  – Starletka i Grafen – zgłosiło znalezienie wymaganej ilości skrzynek do zaliczenia geościeżki. Z tej okazji Nadleśnictwo Janów Lubelski odpowiednio ich uhonorowało.

Poniżej tekst i zdjęcia ze strony facebookowej Nadleśnictwa na tę okoliczność:

Udało się! Wszystkie kesze GeoŚcieżki po Lasach Janowskich zdobyte!
Udało się to keszerom: Grafenowi i Starletce! Po prawie rocznych wędrówkach wśród Lasów Janowskich. Jesteśmy pełni podziwu i życzymy Wam zdrowia i powodzenia w odkrywaniu w ten sposób kolejnych pięknych zakątków Polski i nie tylko. A jak o GeoŚcieżce mówi zdobywczyni? Sami zobaczcie:

„Starletka:
NARESZCIE – po prawie rocznej penetracji terenu Lasów Janowskich, udało się odwiedzić, prawie wszystkie skrzyneczki GeoŚcieżki Lasów Janowskich. Miejsca instalacji skrzyneczek posiadają duże wartości kulturowe. Jedynym utrudnieniem zaliczenia odwiedzenia skrzyneczek w końcowym etapie są wymagane uciążliwe liczenia matematyczne, niezbędne do odwiedzenia skrzyneczki finałowej. Wszystkie skrzyneczki posiadają wysoki stopień maskowania i różnorodność ich umiejscowienia. Bogate wyposażenie w gadżety , uatrakcyjnia ich znalezienie. Serdeczne gratulacje dla założyciela tej GeoŚcieżki, dziękuję za trud i pomysłowość na poszczególnych etapach tak wspaniałej gry terenowej, która wzbogaciła moją wiedzę o tym regionie kraju. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam”

A Wy Kochani Facebookowicze
– gracie z nami ?
– Ile skrzyneczek już zdobyte ?
Oczywiście dla Tych którzy zaliczą całą GeoŚcieżkę i odnajdą kulminacyjną skrzyneczkę przygotowane są super upominki.
A więc ładujemy telefony komórkowe, logujemy się w serwisie https://opencaching.pl
i wyruszamy w Lasy Janowskie by je poznać w nieco mniej konwencjonalny sposób z towarzyszącym mu dreszczykiem emocji.
Czekać na Was do odkrycia będzie ponad 130 skrzynek.
Więcej informacji na stronie
https://janowlubelski.lublin.lasy.gov.pl/…/na-tropie…

Related posts

Leave a Comment