Image default

Dla amatorów uprawiania turystyki poprzez geocaching przygotowałem, przy wsparciu Nadleśnictwa Biłgoraj, kilkadziesiąt ciekawych (mam nadzieję) skrzynek poukrywanych w ciekawych (na pewno!) miejscach.

Miejsca te znajdują się na terenie lasów pozostających w zarządzie Nadleśnictwa Biłgoraj i wskazują ciekawe obiekty do odwiedzenia, jednocześnie przekazując informacje o nich.

Jak samo Nadleśnictwo informuje w tym artykule:
https://bilgoraj.lublin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/aktywny-wypoczynek-na-lonie-lasow

W ramach niekomercyjnego serwisu OpenCaching zakładane są skrzynki w różnych ciekawych miejscach pod względem przyrodniczym, kulturowym i historycznym. Odnalezienie takich skrzynek będzie wiązało się m. in. z możliwością poznania i uzyskania informacji o miejscu, w którym ta skrzynka została ukryta, zapoznaniu się z jego atrakcjami i historią. Jednocześnie dotarcie do takiego miejsca i samo poszukiwanie skrzynki również dostarczy wiele wrażeń i emocji z tym związanych. Wiele skrzynek będzie zawierało gadżety od Nadleśnictwa, jak również sporządzone certyfikaty dla szczęśliwych znalazców.
 Mamy nadzieję, że taki sposób promocji lasów Nadleśnictwa Biłgoraj znajdzie wielu entuzjastów wśród osób lubiących poznawać nowe miejsca w niekonwencjonalny sposób. Może być również ciekawym spędzeniem czasu dla osób z dziećmi, dla których spacer w lesie nie będzie tylko nudnym oderwaniem od komputera, ale ciekawą zabawą w szukanie skarbów.

Tak więc wystarczy się zalogować na stronie www.opencaching.pl, uruchomić GPS w smartfonie, i mieć frajdę.

Related posts

2 komentarze

purusdcmgc 23 lipca 2020 at 22:01

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Reply
Jakub Piechota 23 lipca 2020 at 23:25 Reply

Leave a Comment