Image default

(Źródło tekstu i zdjęcia: https://www.facebook.com/events/690663038442744/ )

Wystawa przygotowana z okazji 45 rocznicy objęcia ochroną rezerwatową naturalnych fragmentów torfowisk przejściowych i wysokich typu subkontynentalnego znajdujących się w zachodniej części kompleksu lasów Puszczy Solskiej na obszarze administrowanym przez Nadleśnictwo Biłgoraj.

Miejsce wystawy: Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.
Czas wystawy: do 31 lipca 2020 r.

To wyjątkowe miejsce jakim jest torfowiskowy rezerwat przyrody Obary zafascynowało autora prac ponad 15 lat temu gdy trafił w to miejsce po raz pierwszy. Niezwykły charakter rozległego torfowiska z karłowatymi sosnami, snującymi się o świcie mgłami oraz całą paletą odgłosów dzikiej przyrody z klangorem żurawi na czele sprawiło, że Obary stały się jego oazą ciszy i spokoju, miejscem czerpania radości z pasji fotografowania przyrody.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane fotografie przedstawiające charakterystyczne elementy krajobrazu rezerwatu przyrody sfotografowane w zastanych warunkach na przestrzeni czterech pór roku, wykonane w latach 2012-2019 w okresie posiadania przez autora stosownego zezwolenia umożliwiającego poruszanie się po obszarze chronionym oraz fotografowanie przyrody.

Grzegorz Szkutnik – pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym. Pochodzi z Lubelszczyzny i obecnie mieszka w południowej części tego regionu oddając się w wolnych chwilach urokom Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej i Roztocza. W poszukiwaniu dobrego światła, ciekawych tematów i kadrów nie stroni od fotograficznych wypraw w inne rejony południowo-wschodniej części kraju. Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące.

Swoje fotografie publikuje w czasopismach przyrodniczych, albumach, kalendarzach, folderach itp. W dorobku ma sześć wystaw autorskich oraz jest współautorem wielu wystaw zbiorowych poświęconych polskiej przyrodzie, prezentowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych, juror konkursów fotograficznych organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.

www.grzegorzszkutnik.pl

Informacje związane z udostępnieniem Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego RPN.
http://roztoczanskipn.pl/pl/

Related posts

Leave a Comment