Image default

Zapraszamy do Łążka Garncarskiego razem z Radiem Lublin!

Jutro – w piątek – będzie nadawana audycja prosto z Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich. Oto oficjalna informacja Radia:


Już po raz 16 w Łążku Garncarskim odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie (29.06-1.07). Organizowane są nieprzerwanie od 2007 roku w ośrodku o ponad 200-letniej tradycji wyrabiania ceramiki, zaliczanej do najpiękniejszych ceramik malowanych w Polsce.

Warsztaty prowadzone są przez garncarzy łążkowskich oraz garncarzy z innych znanych i cenionych ośrodków garncarskich w Polsce: Bolimowa, Pawłowa, Urzędowa, Medyni Głogowskiej, Czarnej Wsi Kościelnej, Węgorzewa i innych. Uczestnicy warsztatów mają niecodzienną okazję, aby prześledzić cały proces powstawania ceramiki począwszy od przygotowania gliny, poprzez toczenie na kole, suszenie, malowanie, szkliwienie po wypał w piecu.

Dodatkową atrakcją XVI Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich będzie wypał pit-fire(neolityczny). Jest to prawdopodobnie najstarsza i najbardziej prymitywna metoda wypalania ceramiki drewnem, stosowana przez wiele kultur na całym świecie od setek lat.

Radio Lublin będzie relacjonować to wydarzenie w piątek, 30 czerwca w audycji „Druga połowa dnia” (godz. 12.00 – 15.00). Nasza obecność będzie też okazją do zdobycia radiowych gadżetów.

Related posts

Leave a Comment