Image default
Aktualności/Wydarzenia

Zaproszenie na XIV Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim

Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim zaprasza:

Już w tym tygodniu zapraszamy Państwa do Łążka Garncarskiego na trzydniowe, otwarte warsztaty garncarskie. Będzie można spróbować pracy na kole, lepienia ręcznego, malowania, wyrabiania gliny, podpatrzeć jak wygląda budowa i wypał w piecu węgierskim. Warsztaty poprowadzą twórcy z Łążka Garncarskiego oraz znani i cenieni garncarze z całej Polski. Budowę pieca nadzoruje profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Stanisław Brach. To niepowtarzalna okazja, żeby spotkać ich wszystkich w jednym czasie i w jednym miejscu. A każdy przywiezie swoje doświadczenie, którym chętnie się podzieli. Zapraszamy!

W programie:
– warsztaty ceramiki tradycyjnej, prowadzone przez 14 garncarzy łążkowskich oraz garncarzy zaproszonych z innych znanych i cenionych ośrodków w Polsce.
– wypał plenerowy w piecu węgierskim, który przygotuje i przeprowadzi prof. ASP w Warszawie dr hab. Stanisław Brach z grupą studentów.

XIV Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie odbędą się w pracowni Adama Żelazko –  Łążek Garncarski 27 – w godzinach 10.00 – 17.00.

Udział jest bezpłatny.

Więcej na stronie internetowej osgmuzeum.pl

Related posts

Leave a Comment