Image default
Aktualności/Wydarzenia

Wspieraj „Lasy Janowskie i okolice” na Patronite.pl

Szanowni Państwo,

najpierw będzie przydługi wstęp na temat przedsięwzięcia „Lasy Janowskie i okolice”, a potem przejdę do rzeczy.

Od dłuższego czasu moją pasją jest penetracja, odkrywanie i promowanie walorów terenów Lasów Janowskich i ich okolic. Aby promować i dzielić się z Państwem pięknem tego regionu i wiadomościami o nim, stworzyłem fanpage i grupę społecznościową na Facebooku oraz niniejszą stronę internetową. Przynajmniej 3-4 razy w tygodniu wstawiam tam artykuły opowiadające o walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych regionu. Oprócz artykułów pojawiają się galerie zdjęć oraz filmy. Strona również gości innych autorów, którzy chcą się podzielić swoimi wiadomościami i wrażeniami. Cała ta akcja promuje turystykę w Lasach Janowskich i ich okolicach i opowiada o miejsca znanych i mniej znanych. Tworzona jest też baza informacyjna dotycząca agroturystyki.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Lasy Janowskie i okolice” powołałem do życia we wrześniu 2019 r., kiedy założyłem na Facebooku fanpage o tej nazwie oraz konto na Instagramie. W zamierzeniu miałem tam publikować różne informacje o tym regionie, które nagromadziłem, kiedy zakładałem tam w terenie skrzynki geocache. Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem. Wystarczyło 3 miesiące, kiedy liczba obserwujących fanpage osiągnęła tysiąc osób. Społeczność facebookowa była ciekawa i głodna informacji, zdjęć i filmów  z tego terenu. Kiedy coraz więcej otrzymywałem próśb o umieszczenie czegoś na Facebooku zdecydowałem się na założenie grupy publicznej na tym portalu o nazwie „Lasy Janowskie, Lipskie i okolice”, aby również inne osoby mogły dzielić się swoimi wrażeniami z tych terenów.

Następnym naturalnym krokiem było stworzenie strony www, aby wiadomości i relacje przekazywane Państwu móc uporządkować i uczynić je łatwiejszymi do znalezienia.

Aktualnie fanpage na Facebooku jest obserwowany prze niemal trzytysięczną społeczność. Artykuły pojawiające się na stronie internetowej cieszą się dużą popularnością. Oprócz mnie na stronie swoje zdjęcia, filmy i artykuły publikują również gościnnie inni autorzy oraz jedna osoba mająca funkcję stałą redaktora strony. Pojawiają się nowe pomysły i nowe przedsięwzięcia. Powstała ciągle aktualizowana mapa kapliczek i krzyży przydrożnych oraz mapa mogił i cmentarzy wojennych, planowana jest mapa pomników i miejsc pamięci. Obok działów „kultura regionu”, „historia regionu” i „przyroda regionu” pojawiają się aktualności i wydarzenia z naszego terenu. W planach jest przygotowywany dział związany z agroturystyką i noclegami. Została opracowana seria unikalnych wzorów na koszulki związanych z regionem, które produkowane są na konkretne zamówienie. Kolejne wzory w planach.

Strona nie jest komercyjna, nie ma statusu firmy czy innego przedsiębiorstwa, jest zrodzona z czystej pasji i podziwu dla naszego regionu. Nie są umieszczane na niej żadne reklamy. Oprócz zrobionych na zamówienie kilkudziesięciu koszulek nie generuje żadnego finansowego dochodu. Niżej podpisany oraz inni autorzy publikujący na stronie robią to bezinteresownie, z pasji i chęci podzielenia się wiadomościami i wrażeniami.

I teraz przejdę do rzeczy:

Aby pójść dalej, móc się ciągle rozwijać i realizować nowe pomysły, jednocześnie utrzymując niekomercyjność całego przedsięwzięcia, zwracam się z prośbą do Państwa o wsparcie finansowe „Lasów” poprzez portal Patronite.pl.

Jeżeli podoba się Państwu to co robię, kibicują mi Państwo i sprawiam Państwu radość swoją działalnością, mogą Państwo, oprócz tak wiele dających mi satysfakcji kciuków w górę, również wyrazić swoje poparcie dla mnie poprzez dobrowolne comiesięczne wpłaty określone na stronie Patronite.pl. Przeznaczę je na coroczną opłatę serwera (domeny internetowej), jakieś gratyfikacje dla autorów za przesyłane artykuły, a przede wszystkim na rozwój strony i realizację nowych pomysłów. Mam nadzieję, że tym sposobem będę mógł więcej czasu poświęcić „Lasom”, aby jak najlepiej i najciekawiej dzielić się z Państwem wiadomościami i wrażeniami z tych terenów.

A teraz kilka szczegółów z tym związanych.

Patronite.pl jest platformą internetową wspomagającą wspieranie finansowe różnego rodzaju twórców, autorów lub pasjonatów. Za jej pośrednictwem patron, bo tak nazywa się osoba wspierająca autora, ma do wyboru konkretną kwotę, którą będzie co miesiąc przeznaczał na tegoż autora. W moim przypadku do wyboru są kwoty, tzw. progi, w następujących wysokościach: 3zł, 7zł, 14zł, 21zł i 34zł. Tak więc za cenę przysłowiowej jednej kawy  miesięcznie można już zostać moim patronem. 🙂

Oprócz tego przygotowałem dla patronów kilka niespodzianek. Osoby, które zadeklarują patronat od 7zł lub więcej, będą mogły dołączyć do prywatnej grupy na FB pt. „Lasy Janowskie i okolice – patroni i autorzy”, gdzie będę umieszczał materiały nigdzie indziej nie publikowane (grupa będzie również zrzeszała autorów, którzy u mnie publikują) i gdzie będziemy mogli porozmawiać na tematy związane z działalnością „Lasów”. Dla osób, które zadeklarują większe kwoty będą również coroczne upominki w postaci unikatowych kubków, kalendarzy lub koszulek.

Aby stać się moim patronem trzeba wejść na https://patronite.pl/ i na stronie głównej kliknąć ikonę ekranu logowania/rejestracji, a potem już stosować się do wskazówek. To nie jest zbyt skomplikowane. W razie problemów pod tym linkiem jest instrukcja krok po kroku co należy zrobić, aby stać się czyimś patronem: PORADNIK

Kiedy już się Państwo zalogują wystarczy wejść na mój profil pod tym linkiem: profil “Lasów” na Patronite, wybrać próg zadeklarowanej kwoty i postępować według dalszych wskazówek co do formy płatności: karta, przelew, PayPal, itp.

Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli zdecydują się Państwo na zostanie patronami „Lasów Janowskich i okolic”. Państwa wsparcie będzie w jakiś sposób wyrazem współudziału w całym tym koncepcie. Zdopinguje mnie to również do dalszych działań i realizacji nowych pomysłów.

Bardzo wszystkim dziękuję.

Jakub Piechota

PS.  Dla pierwszych dwunastu moich patronów (obojętna kwota) mam prezent: kalendarze ścienne na 2021 rok z moimi zdjęciami z Lasów Janowskich. Siedem kalendarzy ze zwierzakami i pięć z widoczkami.  Te co poniżej na zdjęciu.

Related posts

Leave a Comment