Image default
Kultura regionu Modliborzyce

Interaktywna szopka bożonarodzeniowa w Modliborzycach

W Modliborzycach na rynku stoi szopka betlejemska, której oświetleniem lub dźwiękiem można sterować z pozycji strony internetowej www.modliborzyce24.pl. Może robić to każdy. Na stronie jest widok na szopkę transmitowany na żywo i, przykładowo, kiedy zmieniamy kolor oświetlenia, od razu można efekt tej zmiany zobaczyć. Bardzo ciekawe i efektowne przedsięwzięcie.

Więcej szczegółów można przeczytać na wspomnianej witrynie internetowej, tutaj przytoczę niektóre: 

„Celem projektu “Interaktywna Szopka Bożonarodzeniowa” jest promocja naszego miasta, stworzenie nowoczesnej iluminacji, która wpisuje się w świąteczny nastrój i bożonarodzeniową atmosferę pozwalając, chociaż wirtualnie, łączyć wszystkich Modliborzan, tych mieszkających tutaj i tych mieszkających w całej Polsce czy w świecie by chociaż przez chwilę być razem.
Mówi się, że nowoczesne technologie, które tak mocno wkraczają w nasze życie niosą ze sobą zagrożenie samotności i obojętności. Nasz pomysł łączy wszystkich na całym świecie, by w tym bożonarodzeniowym okresie nikt nie czuł się sam. Zawłaszcza w tym roku, gdy kontakty międzyludzkie zostały ograniczone przez epidemię wirusa COVID-19, szopka daje możliwość spotkania się w wirtualnie.
Projekt interaktywnej szopki powstał w 2017 r. przy współpracy Urzędu Miejskiego w Modliborzycach, Młodzieżowej Rady Miejskiej w Modliborzycach, pomysłodawcy przedsięwzięcia p. Tomasza Sironia, młodego, zdolnego mieszkańca gminy Modliborzyce i ówczesnej koordynator projektu – Iwony Mańki.
(…)
W tym roku, wzorem lat ubiegłych, ze strony internetowej można będzie sterować kolorem i jasnością dekoracji szopki bez możliwości ich wyłączenia oraz posłuchać kolęd i pastorałek. Żeby zachować świąteczny nastrój kolejną kolędę można włączać dopiero w momencie, kiedy poprzednia wybrzmi do końca. W momentach dużego zainteresowania i aktywności na stronie możemy się spodziewać chwilowej kolejki ale wynika to jedynie z faktu, że p. Tomasz zastosował opóźnienia czasowe, żeby każdy mógł przez chwilę nacieszyć oczy swoją iluminacją.
(…)”

Kamera na żywo:

Related posts

Leave a Comment